Автономні таксі в США

Автономні таксі
Автономні таксі в США

Поруч з Cruise, Waymo — ще одна компанія, яка розробляє свої автономні таксі в США. Незабаром пасажири будуть пересуватися вулицями Сан-Франциско на автомобілі… без водія. Потрібно лише кілька дозвільних документів.

Автономні таксі Waymo і Cruise вже їздять по США

Схвалення Waymo Комісією з комунальних послуг Каліфорнії (CPUC) дозволити автономним транспортним засобам їздити по дорогах m.in Сан-Франциско — не перша подібна ситуація в США.

Поки що Круз отримав аналогічну згоду (згадаємо ситуацію, коли автомобіль цієї фірми зупинила поліція, а потім втекла). CPUC дозволяє перевозити пасажирів в автономних транспортних засобах – без присутності водія.

Waymo зможе стягувати плату за проїзд

На даний момент компанія, відповідальна за експлуатацію автономних транспортних засобів, отримала дозвіл на стягнення плати з клієнтів за перевезення автономного транспортного засобу. Однак цю згоду слід «продовжити», щоб включити дозвіл на пересування автомобіля Waymo без водія.

Коли Департамент дорожнього руху Каліфорнії прихильно відгукнеться на запит Waymo, клієнти зможуть користуватися автономними таксі на зразок класичних — з тією різницею, що за кермом замовленого автомобіля нікого не буде.

Існують деякі обмеження на автономні таксі

Дозвіл, отриманий компанією Waymo, говорить про кілька обмежень на пересування автономних автомобілів на дорогах Сан-Франциско (і декількох навколишніх кварталів).

Максимальна швидкість автомобілів без водіїв законодавчо обмежена 65 милями на годину (трохи більше 100 км/год). Важливі і погодні умови. Автономним таксі заборонено пересуватися під час дощу і туману, що обмежують видимість.

Крім цих обмежень, Waymo здатна пропонувати клієнтам поїздки 7 днів на тиждень, цілодобово без удару.

Source