Конкурент Neuralink створив нейроімплантат для лікування сліпоти

Компанія Science, що належить співзасновнику Neuralink Максу Ходаку, представила нейроімплантат Science Eye для лікування очних захворювань, що провокують сліпоту.

Стартап орієнтований на фотоніку. Фахівці компанії не впроваджують чіпи вглиб мозку, як це робить Neuralink, а використовують світло і зоровий нерв ока.

Science Eye — це тонка світлодіодна плівка шириною 2 мл, яка імплантує зверху сітківку за повікою. Операція триває близько двох годин, але в майбутньому компанія планує скоротити цей час вдвічі.

нейроімплантат
Нейроімплантат Science Eye. Science.

Щоб пристрій функціонував, клітини зорового нерва повинні стати світлочутливими. Для цього фахівці вводять в око штучний білок.

Після того як імплантат буде поставлений, пацієнт повинен надіти спеціальні окуляри з вбудованими камерами і процесором. Вони перетворюють зображення в шаблони, які може зчитувати зоровий нерв, і передають дані бездротовим способом на світлодіодну плівку для обробки.

У стартапі зазначили, що система призначена для лікування пігментного ретиніту і макулярної дегенерації.

Фахівці з науки вже випробували прилад на кроликах. У найближчі два роки компанія планує почати випробування на людях. Science була заснована в 2021 році і вже зібрала $160 млн.

Нагадаємо, в жовтні вчені Каліфорнійського університету в Сан-Франциско створили нейронний інтерфейс, який перетворює хвилі мозку в слова.

У лютому зоозахисники звинуватили Neuralink в тому, що він заподіяв «важкі страждання» піддослідним мавпам.

У січні Pixium Vision розробила очний імплантат на основі штучного інтелекту, який відновив зір майже сліпій жінці.

Source