Міністерство юстиції США розслідує рекламні обіцянки Tesla про автопілот

Tesla
Міністерство юстиції США розслідує рекламні обіцянки Tesla про автопілот

Міністерство юстиції США почало кримінальне розслідування проти Tesla в зв’язку з її заявами про можливості системи Autopilot. Про це пише Reuters.

За даними джерел видання, справа була відкрита в 2021 році після десятка аварій, в тому числі зі смертельними наслідками, за участю дронів Tesla.

Результатами розслідування можуть стати кримінальні звинувачення, покарання або закриття справи без будь-яких наслідків.

Співрозмовники видання повідомили, що федеральні прокурори не поспішають приймати рішення. Ймовірно, це пов’язано з двома іншими розслідуваннями DoJ щодо Tesla.

«У слідчих є багато роботи і рішення за звинуваченнями ще не прийнято», — повідомили джерела, знайомі з ситуацією.

Вони також вважають, що прокурори можуть зіткнутися з труднощами при побудові справи про брехливі маркетингові обіцянки через регулярні заяви представників компанії про неприпустимість зловживання автопілотом.

У жовтні 2022 року Маск заявив інвесторам, що електромобілі Tesla найближчим часом зможуть вийти на п’ятий рівень автономності і їздити без участі людини. При цьому він підкреслив, що водієві все одно доведеться бути за кермом, щоб він взяв під контроль транспортний засіб в екстреній ситуації.

«Ми не говоримо, що повністю готові до того, що нікого не буде за кермом», — сказав Маск.

Сайт Tesla також попереджає, що перед включенням Автопілота водій повинен спочатку погодитися «завжди тримати руки за кермом» і «зберігати контроль і відповідальність за свій автомобіль».

Розслідування прокоментувала колишня прокурорка США в Детройті Барбара Маккуейд, яка раніше працювала над справами автомобільних компаній. Вона вважає, що слідчим, ймовірно, доведеться розкрити докази, такі як електронні листи або інші внутрішні повідомлення. Вони можуть засвідчити, чи робили Маск і Tesla оманливі заяви про можливості автопілота спеціально.

Раніше власники робокарів подали колективний позов проти компанії через нібито неправдиву рекламу систем допомоги водієві.

Нагадаємо, в серпні Департамент автотранспортних засобів Каліфорнії звинуватив Tesla у використанні оманливої реклами системи Autopilot.

У червні Національне управління безпеки дорожнього руху США оприлюднило звіт про аварії за участю робокарів.

Source