Найкращі фільми про відьом усіх часів

фільми про відьом
The Craft ( Фільми про відьом )

Маєте настрій для перегляду та шукаєте найкраші фільми про відьом? Незалежно від того, чи шукаєте ви жахи, комедію, романтику або щось, що поєднує різні жанри, ось топ-15 фільмів про відьом на всі часи, відсортованих за рейтингом.

Фільми про відьом

Що робить фільми про відьом такими привабливими? Можливо, це містично-магічний естетичний стиль, коли персонажі збираються навколо свічок, таро, саморуч створених оберегів, а дим ладану розстилається навколо них. Можливо, це феміністичний протест, властивий відьомству, який дозволяє загнаним в кут жінкам відстояти свої права проти патріархату та вибудувати власне життя та ідентичність. Або, можливо, це втілення бажання глядачів, які таємно мріють використати свої психічні здібності, щоб відштовхнути чоловіка, який сексуально їх образив, з третього поверху.

Незалежно від привабливості, саме відьомство останнім часом переживає ренесанс. Язичницькі традиції, такі як Wicca, Традиційне Witchcraft та віддане багатобожжя, процвітають, і спільноти в реальному житті та в онлайні вивчають нові способи вшанування природи, оживлення міфів та створення магії разом. Знамениті відьми, такі як Пем Гроссман і Аманда Йейтс Гарсія, оживили мистецтва астрології, таро і обряду, вносячи нове покоління відьом. Це гарний час бути відьмою, і є багато кінофільмів, щоб допомогти нам святкувати свою відьмовську природу.

Переходимо до рейтингу «Найкращі фільми про Відьом усіх часів»!

Фокус-покус (1993)
15. Hocus Pocus / Фокус-покус (1993)

Важко знайти людину, яка б не дивилася фільм «Фокус-покус» на Геловін. У Салемі 17 століття група відьом, відомих як сестри Сандерсон, піддаються страті за висмоктування життя з дітей міста. Але найстарша сестра Вініфред (Бетт Мідлер) накладає прокляття, кажучи, що сестри воскреснуть, якщо хтось запалить чорну свічку у їхньому будинку в ніч на Геловін. Точно це стається через 300 років, коли група дітей несвідомо випускає сестер. Незважаючи на те, що фільм обертається навколо дітей, які намагаються вигнати Вініфред і її сестер, важко не бути прихильником відьом, оскільки вони, безумовно, найцікавіші персонажі. Дивіться цей фільм (і його продовження!), якщо вам подобається відьомство з багатим підтекстом.

Володар Оза (1939)

14. The Wizard of Oz / Чарівник країни Оз (1939)

Я майже впевнений, що мене перетворили б на жабу, якби я не включив «Чарівника країни Оз», одне з найулюбленіших образів відьом у Голлівуді. Чарівник країни Оз дарує нам двох незабутніх відьом: Глінду, Добру Відьму з Півночі в стилі солодкої вати, і Злу Відьму із Заходу, яку грає неповторна Маргарет Гамільтон. Виступ Гамільтона закріпив місце «Злої відьми» в історії відьом, надихнувши роман Грегорі Магуайра «Злий» і його бродвейський феномен.

Häxan_Відьма (1922

13. Häxan / Відьма (1922)

Цей німий шведський фільм 1920-х років досліджує середньовічні уявлення про відьом і відьомство, з відьмами, які збираються на Сабат, пожирають немовлят та цілують задницю Сатані. Використовуючи матеріал з печально відомого посібника з ловлі відьом «Malleus Maleficarum», а також історичні записи про полювання на відьом та інквізицію, «Häxan» є глибоким аналізом міжгендерної нетерпимості та параної, які живили один з найтемніших періодів європейської історії.

12. The Old Ways / Старі шляхи (2020)

12. The Old Ways / Старі шляхи (2020)

Крістіна, молода журналістка, яка живе в США, подорожує в своє рідне місто поблизу Веракрусу, Мексика, щоб досліджувати історію, яку вона пише про відьомство. Однак Крістіну швидко викрадають і тримають у полоні місцеві жителі. Чому? Вони вважають, що Крістіну володіє демоном, і Луз, місцева бруха, хоче його вигнати. Подивіться цей фільм, якщо ви шукаєте повільний фольк-хоррор.

Suspiria Суспірія (1977)

11. Suspiria / Суспірія (1977)

Класичний фільм жахів «Суспірія» розповідає історію Сузі, молодої американської студентки балету, яка подорожує в Німеччину, щоб вивчати балет. Проте навчання Сузі набуває жахливого оберту, коли вона виявляє, що балетна школа насправді прикриває ковен (шабаш), який вчиняє обрядові вбивства. Ви також можете переглянути перезапуск 2018 року з Тільдою Суїнтон.

10. The Blair Witch Project / Проект "Відьма Блера" (1999)

10. The Blair Witch Project / Проект «Відьма Блера» (1999)

Іноді вам потрібен фільм про відьом, де відьма виступає як харизматичний головний персонаж. Інші рази ви хочете фільму, де відьма — це обличчя безіменного, непередбачуваного зла! Якщо це ваш випадок, то «Проект «Відьма Блера» — це саме той фільм про відьом для вас. Троє документалістів вирушають у ліси Нової Англії, щоб шукати славетну Відьму Блера, духа, який, як вважають, блукає навколо. Маленький незалежний фільм став сенсацією і розпочав нову еру жахів «знайденого відео».

She Will / "Вона буде" (2021)

9. She Will / «Вона буде» (2021)

«Вона буде» — картина сконцентрована на Вероніці, колишній кінозірці, яка вирушає на відпочинок після подвійної мастектомії. Проте відпочинок відбувається на місці середньовічних відьомських спалень, і Вероніка виявляє, що попіл жінок, які були піддані катуванням і забиті, надає їй силу помститися тим, хто приніс їй шкоду. Цей психологічний жахливий фільм — потужна медитація на тему помсти в епоху руху #MeToo.

The Wicker Man / "Плетена людина" (1973)

8. The Wicker Man / «Плетена людина» (1973)

Цей фільм зазвичай не вважається фільмом про відьом, але «Плетена людина», з Крістофером Лі, розповідає історію застійного детектива, який подорожує на приватний острів, щоб розслідувати зникнення молодої дівчини. Прибувши туди, він виявляє, що мешканці острова дивно байдужі до долі дівчини і ворожі його розслідуванню. Він також відкриває цвітучий культ плодючості під керівництвом лорда Саммерайла (Лі), із фольклорною магією, кониками-каруселями та обрядовими танцями оголеними. Хоча ніхто в фільмі не називає себе відьмами, багато обрядів і заклинань беруть початок з реального британського фольклору та досі існують в деяких традиціях відьомства.

Bell, Book and Candle / "Дзвіночок, Книга і Свічка" (1958)

7. Bell, Book and Candle / «Дзвіночок, Книга і Свічка» (1958)

Джилліан Холройд (Кім Новак) володіє магазином у Грінвіч-Віллідж, який служить прикриттям для її чаклунства. Коли Джилліан зустрічає лагідного Шепа (Джиммі Стюарт), вона вирішує накласти на нього закляття, не в останню чергу тому, що він заручений з її давньою суперницею. Однак у Джилліан виникають проблеми, коли вона починає відчувати щирі почуття до Шепа. Закоханість у нього не лише емоційно ускладнює ситуацію — це означає, що вона втратить свої сили. Новак і Стюарт чарівні в цій класичній комедії 50-х років.

Practical Magic / "Практична Магія" (1998)

6. Practical Magic / «Практична Магія» (1998)

Саллі та Джилліан Овенс (Сандра Буллок і Ніколь Кідман) є частиною клану Овенсів, довгої лінії відьом, які живуть під жахливим прокляттям: кожен, у кого вони закохуються, помре. Після того, як Саллі на власні очі побачила силу прокляття, вона вирішила, що більше ніколи не закохуватиметься, і потрібна спільна робота Джилліан, їхніх старих тіток-відьмів і двох доньок Саллі, щоб назавжди зняти прокляття. Заснована на романі Аліси Хоффман, «Практична магія» тепла, смішна та повна серця історія.

Eve’s Bayou / "Притулок Єви" (1997)

5. Eve’s Bayou / «Притулок Єви» (1997)

Єва Батіст (Джерні Смоллетт) — 19-річна дівчина, яка живе зі своєю родиною в Луїзіані 1960-х років. Коли Єва застає свого батька за сексом із другом сім’ї, сім’я починає руйнуватися, поки шокуюче відкриття про постійну зраду її батька не спонукає Єву звернутися за допомогою до практикуючого Худу на ім’я Мозель. Цей південний готичний фільм із Семюелем Л. Джексоном у головній ролі та режисером Касі Леммонсом є не менш психологічним дослідженням, а й дослідженням магії Худу та віщування.

The Love Witch / "Кохана Відьма" (2016)

4. The Love Witch / «Кохана Відьма» (2016)

Дивлячись на цей галюциногенний фільм, ви готові будете вірити, що його зняли в 60-х роках. Молода і красива Елейн Паркс (Саманта Робінсон) визнається, що вона «залежна від кохання», і коли звичайний флірт не допомагає їй, вона звертається до відьомства, щоб чоловіки закохувалися в неї. Вона переїжджає в мальовниче село (фільм був знятий в сільському Аркаті, Каліфорнія) і робить так, що всі чоловіки там не втримуються від спокуси, що призводить до фатальних зустрічей. Елейн та її колеги-відьми також пригощають глядача деякими справжніми гарднерськими та александрійськими ритуалами, оскільки режисер Анна Біллер провела своє дослідження заздалегідь.

Kiki’s Delivery Service / "Служба Доставки Кікі" (1989)

3. Kiki’s Delivery Service / «Служба Доставки Кікі» (1989)

Кікі — 13-річна відьма, яка навчається, і коли відьмам виповнюється 13 років, вони сідають на свої мітли та летять на рік самостійного навчання магічним мистецтвам. Вирушаючи опівночі в повний місяць, Кікі та її сардонічний чорний кіт Гігі летять до мальовничого міста на березі моря, де вона відкриває службу авіадесантної доставки та попутно заводить друзів на все життя.

Один із найбільш улюблених фільмів Хаяо Міядзакі, «Служба Доставки Кікі» сподобається всім: дорослим, дітям, відьмам і невідьмам. Кікі і Джиджі — абсолютно чарівний дует, сюжет є проникливим, не буває надмірно солодко, і кухня матері Кікі — аптека, яку бажає кожна відьма.

The Witch / "Відьма" (2015)

2. The Witch / «Відьма» (2015)

Пуританська родина в Новій Англії 17-го століття вирішує покинути свою плантацію і почати самостійне життя, ведучи побожний християнський спосіб життя в садибі посеред лісу. Однак після зникнення дитини у сім’ї зростає параноя, що в лісі ховаються відьми, яка поступово переходить на їхню доньку-підлітка Томасін. Фільм заснований на справжніх народних казках Нової Англії, «The Witch» викликає мурахи по тілу своїм моторошним сільським фольклором і старомодним поклонінням дияволу. Крім того, фільм має дивний кінець, який чудово знятий і напрочуд феміністичний.

The Craft / "Чаклунство" (1996)

1. The Craft / «Чаклунство» (1996)

А чи ви справді є шанувальником відьомської медіа, якщо не дивилися The Craft / «Чаклунство»? Цей культовий класичний фільм 1996 року розповідає історію групи підлітків-дівчат, які навчаються в католицькій школі в Лос-Анджелесі.

Коли новачок Сара приєднується до їхньої компанії, вона дізнається, що вони — відьми, які намагаються створити шабаш (ковен), щоб активувати свої латентні магічні здібності. Спочатку дівчата використовують свою магію, щоб відповісти на різні прояви расизму і міжрозової дискримінації, але коли їхні здібності виходять з-під контролю, ковен починає обертатися проти них самих.

Є багато оккультних магазинів, але жоден з них ніколи не був таким вишуканим, як магазин свічок Ліріо в The Craft / «Чаклунство». Насправді, кожна деталь у цьому фільмі виглядає підібраною з великою ретельністю: зруйнований будинок Сари, дерева в лісі, де дівчата роблять свій перший заклик як шабаш, ритуал на березі моря, де Ненсі закликає духа і багато іншого.

Фільммейкери наймали Паганського консультанта, щоб допомогти їм із закликами та літургією дівчат, тому їхні обряди звучать настільки красиво, що їх дійсно можна виконувати особисто. Крім того, актори та знімальна група пережили певні паранормальні події під час зйомок, включаючи загасання всіх світлових ламп під час кульмінаційного моменту заклику Ненсі на березі моря, тому, очевидно, якийсь дух надав трохи магії цьому фільму.

Отож приємного перегляду вам, та гострих відчутів!

Source