Найкращі підліткові серіали 2022 року, наш топ-10

Підліткові серіали не втрачають своєї актуальності, зачіпаючи важливі для молодого покоління теми. Представляємо кращі на наш погляд виробництва цього типу за останні роки.
Напевно, у більшості з нас був хоча б тимчасовий контакт з серіалами, головними героями яких була група підлітків, і ми могли ототожнювати себе з їх проблемами в той час. Напевно, пам’ятаю кращу радіостанцію Roscoe, яка свого часу транслювалася по телебаченню.

Крім того, що герої серіалу показали нам, що у них схожі проблеми з нашими, постановки про підлітків дозволили зазирнути в дещо інший світ, де шкільне життя організована зовсім інакше, ніж наша, що працювало на уяву глядачів.

Може бути, згаданої мною постановки не буде в списку, але все одно знайдуться серіали, варті уваги, часто не бояться зачіпати вкрай важкі теми. Якщо ви в даний момент шукаєте серіал, в якому проблеми підлітків, як тривіальні, так і серйозні, грають першу скрипку, то наступний список вам неодмінно допоможе.

Я ніколи не… / Never Have I Ever

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #1
 1. Де дивитися: Netflix
 2. Кількість сезонів: 3
 3. Кількість етапів: 30

Ніколи раніше… має чітко окресленого головного героя. Деві Вішвакумар починає свій другий курс середньої школи і терміново хоче поліпшити своє становище в шкільній ієрархії. Під час чергових пригод Деві вдається здійснити свої мрії, але при цьому йому доводиться стикатися з різними проблемами.

Однак ці проблеми є наслідком її дій. Героїня не ідеальна і часто поводиться егоїстично, забуваючи про своїх друзів або порушуючи правила. Це, однак, дозволяє ототожнювати себе з Деві, яка просто намагається знайти своє місце в світі і зрозуміти, що таке дорослішання. І все ж це непросто.

Ніколи раніше… це серіал, який, безсумнівно, сподобається людям, які шукають щось, що нагадує класичні підліткові серіали. При цьому в постановці є щось, що її відрізняє і тримає глядача біля екрану.

Милі маленькі брехуни / Pretty Little Liars

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #2
 1. Де дивитися: HBO Max
 2. Кількість сезонів: 7
 3. Кількість етапів: 160

Pretty Little Liars — це не ваше типове підліткове шоу. Серіал є вільною адаптацією книги Сари Шепард «Милі маленькі брехуни». Постановка була описана деякими як «Відчайдушні домогосподарки для підлітків», тому що тут ми також маємо справу з групою близьких друзів, але замість самогубства одного з них відбувається загадкове зникнення.

Через рік після вищезгаданого зникнення друзі отримують загадкові повідомлення від людини, що підписується як А. Спочатку вони підозрюють, що це може бути їх колишня колега, адже її звали Елісон.

Незабаром з’ясовується, що це не так, тому протягом семи сезонів група намагається з’ясувати, хто відправник. При цьому вони знаходяться під контролем злочинця, який погрожує розкрити їх таємниці.

Основний сюжет знаходить пояснення тільки в останньому сезоні, тому для менш терплячих глядачів серіал може бути довшим, адже більше, ніж історія, зосереджена на чотирьох друзях і їх трансформації

Еліта / Elite

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #3
 1. Де дивитися: Netflix
 2. Кількість сезонів: 5
 3. Кількість етапів: 40

«Школа для еліти» — одна з найцікавіших неангломовних постановок на Netflix. У ньому розповідається історія учнів, які відвідують елітну школу Лас-Енсінас. Сюжет починається, коли троє молодих людей відправляються на об’єкт і намагаються знайти себе в нових умовах. Це непросто, адже їх матеріальний статус не такий високий, як у інших учнів.

Наступні сезони зосереджені не тільки на розвитку героїв і показі їх часто дуже складних відносин – серіал часом досить темний, і в кожному сезоні ми маємо справу зі смертю одного з героїв. Таємниці, шантаж і заборонені відносини здаються повсякденним життям для тих, хто відвідує Лас-Енсінас.

Безумовно, великою перевагою серіалу є турбота про те, щоб кожен елемент історії постійно розвивався. Тому ми отримуємо нові питання про основний сюжет і мінливих персонажах, персонажі яких еволюціонують під впливом подій.

Молокососи / Skins

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #4

Де дивитися: Netflix

Кількість сезонів: 7

Кількість етапів: 61

Прем’єра відбулася в 2007 році, серіал «Молокососи / Skins» є найстарішим пунктом у всьому списку. Виробництво в той час стало справжньою революцією в світі серіалів для підлітків. Британські шоураннери наважилися показати менш барвисту сторону дорослішання – група друзів стикається з психічними захворюваннями, залежностями, а також власною ідентичністю.

На відміну від інших серіалів, ми маємо тут справу не з одними і тими ж персонажами. Їх замінюють на «нове покоління» кожні кілька сезонів. Такий підхід дозволяв стисло представити зміни, що відбуваються в персонажах, без зайвого розтягування історії. Тим більше, що деякі підлітки не в змозі впоратися з власними проблемами, що закінчується зовнішніми втручаннями.

«Молокососи / Skins» — це постановка, яку досі пам’ятають люди, які виросли з серіалом. Картина часто здавалася все занадто реальною, за що слід хвалити акторів і творців. Просто підліткове життя не у всіх барвиста.

СОРОМ / SKAM

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #5
 1. Де дивитися: немає доступу польською мовою
 2. Кількість сезонів: 4
 3. Кількість етапів: 43

Напевно, найбільшим недоліком серії SKAM є те, що вона недоступна на найпопулярніших стрімінгових сервісах. Крім того, потрібно визнати, що це унікальна постановка, а не тому, що вона випускалася для потреб норвезького телебачення. Спочатку фрагменти епізодів були представлені на YouTube, а профілі героїв були створені в соціальних мережах, за якими можна було стежити.

Унікальним чином був представлений і сам сюжет серіалу. Кожен сезон має свою героїню чи героя, і саме з їхньої точки зору ми пізнаємо складний світ підлітків. Від прагнення до любові і вибору між старими і новими друзями, до боротьби з хворобами. Не бракувало місця для роздумів про ідентичність і спроби вибору між консервативним сімейним середовищем і більш ліберальними друзями.

СКАМ по-іншому підійшов до історії підлітків, що спрацювало. Постановка вже кілька років не отримує нових сезонів, але обговорюється до цих пір. Він також доступний онлайн на норвезькій телевізійній платформі NRK.

Нетиповий / Atypical

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #6
 1. Де дивитися: Netflix
 2. Кількість сезонів: 4
 3. Кількість етапів: 38

Шоураннер «Атипового» хотів показати проблеми підлітка, який страждає аутизмом, який бореться за свою незалежність. Постановка в першому сезоні була зустрінута критикою того, як був представлений аутизм, але працевлаштування консультантів і нових акторів безумовно допомогло в наступних серіалах.

Головний герой — Сем, який зачарований Антарктидою і пінгвінами і намагається увійти в самостійне доросле життя. Це нелегко як для нього, так і для всієї родини, функціонування якої було підпорядковано аутизму хлопчика. Тут варто підкреслити, що серіал жодним чином не демонізує хворобу.

Нетипове вплітає гумористичні інтерлюдії в серйозні теми, доводячи, що життя завжди може бути веселим і цікавим. При цьому серіал не боїться показати, що люди з обмеженими можливостями теж можуть бути підлими і неприємними для оточуючих, як і всі інші. Атипова — це постановкаяка використовує більш реальний підхід до аутизму і, безумовно, є позицією, яку варто дати шанс.

Статеве виховання / Sex Education

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #7
 1. Де дивитися: Netflix
 2. Кількість сезонів: 3
 3. Кількість етапів: 23

Отіс Мілберн має незручні стосунки зі своєю матір’ю Джин. Жінка за професією сексолог і не бачить причин, чому не варто вільно обговорювати секс з сином, а ввечері запрошувати більше чоловіків на «одну ніч». Сам Отіс не дуже популярний в школі, але у нього є ідея, яка це змінить.

Хлопчик вирішує створити неофіційну шкільну клініку для сексуальних консультацій. Сам він не має практичного досвіду, але завдяки матері знає толк в теорії і за відповідну оплату готовий підтримати своїми знаннями інших колег. Хоча це звучить як проста комедія про секс, сексуальне виховання — це не просто так.

Серіал також зачіпає різні важливі теми, такі як аборти і сексуальні домагання. Також не бракує в шоу чудових акторів другого плану, завдяки яким світ серіалу живий і дуже затягує.

Кінець ***го світу / The End of the F***ing World

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #8
 1. Де дивитися: Netflix
 2. Кількість сезонів: 2
 3. Кількість етапів: 16

«Кінець світу F***ing» заснований на однойменному коміксі, а весь перший сезон — про події, що відбулися в паперовому варіанті. Підліток Джеймс вважає себе психопатом і нарешті вирішує вбити людину. Своєю жертвою він вибирає Аліссу, але з якою встановлює певний зв’язок. Дівчинка пропонує хлопчикові втекти з дому, адже він хоче звільнитися від сім’ї.

End of the F***ing World — досить темна і незвичайна постановка. Головні герої переживають сильне зіткнення з реальністю, яка тасує їх погляд на світ і на себе. У другому сезоні почалася абсолютно нова історія, яка не з’явилася на полотні коміксу, і це можна відчути, адже історія хоч і хороша, але слабкіше першої серії.

Серіал неймовірно специфічний. Спостерігаючи за ним, ми не станемо свідками любовних драм або видовищних дій. Саме тому його тим більше варто побачити.

Дуже дивні справи / ОСД / Stranger Things

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #9
 1. Де дивитися: Netflix
 2. Кількість сезонів: 4
 3. Кількість етапів: 34

«Stranger Things» доводять, що можна відчувати ностальгію за 80-ми роками минулого століття, навіть незважаючи на те, що ви тоді не жили. Це також доводить, що історії з героїчними підлітками в головній ролі досі популярні. Однак ми маємо справу не з барвистою історією, а з чимось вражаючим в більш темних тонах.

Одним з найбільших переваг «Stranger Things» є можливість переплести звичайне, повсякденне життя підлітків з надприродними подіями прямо з жаху. Від їзди на велосипеді та гри в Dungeon & Dragons ми переходимо до порталів, що ведуть до іншого виміру, і стаємо свідками надприродних подій.

З чотирма сезонами до його честі, історія героїв повільно наближається до фіналу. Навчений попереднім досвідом, можна очікувати, що він буде ефектним. Тому слід надолужити те, що є в наявності, адже матеріалу для милування вистачить на довгі, ситні години.

Ейфорія / Euphoria

Najlepsze seriale o nastolatkach 2022, nasze top 10 - ilustracja #10
 1. Де дивитися: HBO Max
 2. Кількість сезонів: 2
 3. Кількість етапів: 16

Ейфорія викликала бурю в Мережі – глядачі хотіли виплеснути свою неприязнь до образів, представлених у серіалі. Підлітки з проблемами наркотиків і насильством не всім подобалися, особливо тим, хто в минулому не дивився «Приятелів» або оригінал 2012 року.

Ейфорія — це назва, в якій підлітки намагаються не тільки жити, а й просто виживати. Різні емоції тут змішуються один з одним, створюючи нові перипетії, і завдяки їм змінюється погляд глядача на деяких персонажів. Хоча, звичайно, не всі сюжетні нитки однаково хороші.

Ейфорія — це, безумовно, інтенсивна подорож, до якої потрібно підготуватися. Серіал не боїться показати, що ми можемо впасти на дно ще до того, як закінчимо дорослішати. Він не відкриває для себе Америку, але робить це не погано.

Також вам можливо буде цікаво:  Найкращі фільми жахів 2023 року, наш топ-12

Source