Roblox що це таке? Чи це хороша гра для дітей?

Роблокс що це таке
Roblox що це таке?

Roblox — одна з найпопулярніших ігор у світі, і ви, можливо, ще цього не знаєте, але ваші діти, безумовно, грали або грають у неї. У чому полягає його явище і чи безпечна ця назва для ваших дітей – ви дізнаєтеся зі статті нижче.

Що таке Роблокс?

Roblox — це не класична «гра», яку ви встановлюєте на жорсткий диск. Це безкоштовна платформа для створення власних ігор, так звана «пісочниця», завдяки якій гравці можуть творчо організовувати власні правила гри і ділитися своєю роботою з іншими користувачами. Завдяки багатокористувацькому геймплею Roblox також став віртуальною соціальною платформою, де молоді люди можуть зустрітися і взяти участь в грі на свій вибір.

Саме завдяки такій гнучкості і відкритості гри потенціал, закладений в Roblox, здається практично нескінченним, адже саме учасники гри визначають стиль, правила і зовнішній вигляд гри. Важливо, що Roblox дозволяє кожному гравцеві персоналізувати свій аватар, який є персонажем, якого вони переміщують у грі.

Чому «Роблокс» став популярним?

Roblox не є новою грою, так як вона почала своє життя ще в 2006 році. Її творцям, однак, так і не вдалося пробитися в список найбільш часто запускаючих ігор, тобто Half-Life 2, GTA San Andreas або Battlefield 2, прем’єри яких відбулися в аналогічний час.

Однак це не означало закінчення терміну життя Роблокса. Зі зростанням популярності назв «пісочниці» (що спираються на творчість і винахідливість гравців), таких як Minecraft, Roblox був припорошений і виявлений більшою групою користувачів. Можливість створювати власні ігрові режими і приєднуватися до світів знайомих друзів досягла величезного успіху. Населення гри вибухнуло через пандемію коронавірусу та дистанційного навчання.

Популярність Roblox також була підвищена прямими трансляціями на відео Twitch та YouTube, які можуть досягати десятків мільйонів переглядів. Сьогодні популярність Roblox дуже велика, про що свідчить кількість гравців, які входять в систему щомісяця – їх майже 200 мільйонів!

Який ігровий процес в Roblox?

Ми вже знаємо, що таке Roblox і звідки взявся, але як виглядає ігровий процес? Гра запускається з веб-браузера, в якому гравець отримує доступ до вже спільних світів, режимам гри, опціям соціальних мереж і, звичайно ж, опціям управління зовнішнім виглядом аватара.

Два основних варіанти взаємодії зі світом — це Discover і Create.

  • Перший дозволяє вибрати одну з майже 30 мільйонів ігор і приєднатися до друзів або інших гравців, які знаходяться онлайн. Режими гри різноманітні і чудово підходять як для самотніх гравців, так і для користувачів, орієнтованих на командну гру.
  • Другий варіант — це місце, де їх мрії і плани будуть виконуватися особливо креативними гравцями, які хочуть створювати власні світи і правила, що регулюють гру. Створення в Roblox вимагає знання мови програмування Lua, що є як недоліком (більш високий поріг входу), так і перевагою (можливість познайомитися з кодуванням і навчанням програмуванню).

Велика частина ігрового процесу в Roblox — це також згадана раніше настройка аватара, що полягає в покупці різних елементів одягу та спорядження. Це, звичайно, необов’язково, але громада із задоволенням використовує цей варіант.

Аксесуари купуються з використанням внутрішньоігрових очок і внутрішньої валюти Robux, яку гравці повинні придбати на реальні гроші, або використовувати подарункову карту Roblox. Robuxy також можна використовувати для покупки щомісячної підписки на Roblox Premium, яка дає користувачеві спеціальні знижки на покупку скінів, додаткову внутрішньоігрову валюту і доступ до спеціальних режимів і світів.

Чи є Roblox безпечною грою для дітей?

Говорячи про віртуальний світ і велике співтовариство, завжди виникає важливе питання – чи безпечно це для самих маленьких? Сам Roblox отримав рейтинг PEGI 7 (в цю категорію повинні входити ігри, які містять звуки або сцени, які можуть налякати дітей молодшого віку), але слід пам’ятати, що контент в грі надається користувачами.

Сервіс, що відповідає за Roblox, сам фільтрує і перевіряє додані ігри на предмет невідповідного контенту, а також надає кілька інструментів для підвищення цієї безпеки. Батьки можуть обмежити або вимкнути функції онлайн-чату та налаштувати доступ до підібраного списку ігор з урахуванням віку їхньої дитини. На платформі у нас також є опція «моніторингу» – перевірка історії чату, приватних повідомлень або історії транзакцій.

Налаштування конфіденційності в Roblox

Пам’ятайте, що небезпека таїться всюди, як у віртуальному, так і в реальному світі. Обмеження доступу до Roblox не повинно передбачати повне видалення облікового запису дитини, а лише більш сильну фільтрацію вмісту за допомогою наданих інструментів.

Ніщо не може замінити здоровий підхід, розмовляючи з дитиною та усвідомлюючи її небезпеку Інтернету. Та й сам Roblox може стати відмінним способом розвинути творчі здібності вашої дитини у віртуальному світі і ознайомити його з зачатками програмування.

Як грати в Роблокс?

Roblox став явищем в масштабі ігор на кшталт Among Us, Fortnite або Minecraft. Кожен знайде щось для себе, як в плані геймплея, так і персоналізації та експресії у вигляді створення власних ігор.

Запустіть свій ігровий процес і створіть аватар за цією адресою – roblox.com

Заповніть форму, створіть обліковий запис. Це дуже просто. А якщо ви хочете озброїти свого персонажа незвичайними предметами, використовуйте передплачену карту, завдяки якій можна купити електронну валюту Robux.