У США м’ясокомбінати використовують технології ШІ для контролю співробітників

Американські м’ясні концерни JBS і Tyson Foods інвестували в додаток штучного інтелекту для розумних годинників, який дозволяє відстежувати переміщення співробітників. Про це пише Дослід Середнього Заходу.

Розробник інструменту Mentore стверджує, що система використовує дані спостереження і технології ШІ для підвищення ефективності персоналу і зниження рівня травматизму на робочому місці.

Після сполучення з сумісним смарт-годинником додаток використовує датчики для збору інформації про силу, обертання, швидкості і напрямку руху руки людини при виконанні монотонних операцій. Проаналізувавши дані, система визначає рівень безпеки цих дій і попереджає співробітника, якщо він робить все занадто швидко або докладає багато зусиль.

Співзасновник стартапу Апурва Кіран сказав, що інструмент також може виявити зневоднення.

Потім додаток перетворює необроблені дані в показники, які видно керівникам на інформаційній панелі в режимі реального часу.

Можливо, Mentore має намір боротися з проблемами невизначеності та прозорості щодо інструменту, надаючи персоналу доступ до їхніх поточних та минулих показників «ризику травматизму». Однак незрозуміло, чи можуть співробітники безпосередньо на смарт-годиннику зробити що-небудь, щоб оскаржити цю інформацію.

Додаток також може розрізняти інтенсивні та помірні активні рухи. Згідно з веб-сайтом Mentore, збір такого роду даних «покращить продуктивність і безпеку в режимі реального часу».

Через постійну швидку та повторювану роботу м’ясокомбінати є одними з найнебезпечніших робочих місць у США. Співробітники часто отримують травми різного ступеня тяжкості від рутини і перенапруження, включаючи ампутації кінцівок.

Виконавчий директор Venceremos Магалі Ліколлі сказав, що багато його клієнтів, які працювали в Tyson Foods, добре знають про небезпеку, пов’язану з вимогами до продуктивності на заводі.

«Все, що реалізується на м’ясокомбінаті, приносить користь самому підприємству, а не персоналу. Зараз компанії використовують технології для моніторингу співробітників, щоб побачити, скільки ще вони можуть взяти на себе», — сказала вона.

За даними видання, додаток вже встановлено приблизно на 10 000 пристроях в п’яти галузях в Канаді, США, Чилі та Японії.

«Крім нагляду і вторгнення в приватне життя, існує справжня проблема безпеки і здоров’я», — сказав Марк Лауріцен, міжнародний віце-президент Об’єднаного союзу працівників харчової промисловості і торгівлі (UFCW).

За його словами, вимога до співробітників носити годинники або інші прикраси є порушенням правил охорони здоров’я та техніки безпеки і може призвести до травм на робочому місці та пошкодження продуктів харчування.

Лауритсен также добавил, что в случае принуждения персонала использовать устройства с приложением Mentore на заводах, подпадающих под юрисдикцию UFCW, они окажут сопротивление.

«Ми не допустимо, щоб потреба керівництва в більших грошах і продуктивності загрожувала життю і здоров’ю людей», — сказав він.

Source