Допомога 900 гривень для оплати комуналки: кому надано таку допомогу?

900 гривень для оплати комуналки
Українцям щомісяця даватимуть по 900 гривень для оплати комуналки
Незважаючи на субсидії, які держава дає малозабезпеченим сім’ям на оплату комунальних послуг, все ж таки для багатьох українців оплата комуналки стала непосильним тягарем. Ціни на все зростають, доходи скорочуються, а щомісячних платежів ніхто не скасовував. Проте деяким громадянам держава допоможе сплатити за комунальні послуги. Вони отримуватимуть щомісячну допомогу у розмірі 900 гривень до кінця опалювального сезону.

Про цю виплату нагадали у Міністерстві соцполітики.

На таку допомогу можуть розраховувати українці, які дали притулок у себе ВПО. До початку опалювального сезону держава компенсувала їм 450 гривень на комунальні витрати за кожного переселенця, якому вони дали притулок. Однак із початком холодного сезону витрати на комуналку зростають. Тому урядом було вирішено підвищити цю виплату вдвічі.

Така допомога виплачується господарям житла, які безоплатно дали притулок у себе переселенцям. Причому люди, яким вони дали притулок, мають бути мешканцями тимчасово окупованих територій або територій, на яких відбуваються бойові дії.

900 гривень для оплати комуналки
900 гривень для оплати комуналки, кому надано таку допомогу?

Зокрема, компенсацію на оплату комуналки дають господарям, які дали притулок таким громадянам:

  • що проживали у територіальних громадах, розташованих у районі проведення військових (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні;
  • людей, житло яких зруйноване або непридатне для проживання через війну.

Як оформити виплати?

Власники житла, які безкоштовно дати притулок переселенцям, мають подати заяву на виплату компенсації до місцевих органів влади. До заяви слід прикріпити документи, що засвідчують особу ВПО.

При цьому господарі квартири мають повідомляти до соціальних органів, якщо хтось із постояльців виїхав.