Кращі серіали про лікарів 2022 року, наш топ-10

Якщо ви шукаєте чудові серіали про лікарів, ви потрапили в потрібне місце. Ми підготували список кращих, на наш погляд, постановок, дія яких відбувається в лікарні.

Серіали, що розповідають історії про лікарів та їхніх пацієнтів, були з нами десятиліттями. Незважаючи на роки, популярність цього виду назв анітрохи не слабшає – медичні серіали все одно приваблюють глядачів. Але чому це відбувається? Що ж такого особливого в цій тематиці? На ці питання є кілька відповідей.

Напевно, однією з причин може бути досить буденна головна тема серіалу. Адже йдеться про проблеми звичайних людей – чи то лікар, чи медсестра, чи пацієнт. З кожним з героїв ми здатні ідентифікувати себе і побачити, що могли б самі пройти через подібні пригоди.

Крім того, медичні серіали працюють на уяву. Хоча вони часто не повністю присвячують себе роботі в лікарні, вони все ж є дивиною, яка дозволяє дізнатися щось про хвороби, про які ми ніколи не чули. Ми підготували для вас список з декількох медичних серіалів, які, на нашу думку, обов’язково варто подивитися.

Лікарня Нікербокер / The Knick

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #1
 1. Де дивитися: HBO Max
 2. Кількість сезонів: 2
 3. Кількість етапів: 20

Серіал від Cinemax — один з найцікавіших пунктів в списку. Дія «The Knick» відбувається в 1900 році – на наших очах відбувається революція в області хірургії. Головний герой — Джон Теккері, персонаж якого був змодельований за зразком справжнього лікаря Вільяма Хальстада.

Постановка не до кінця вірна реаліям рубежу дев’ятнадцятого-двадцятого століть, але дозволяє хоча б поглянути на зовсім іншу для нас реальність. Медицина того часу тільки формується, а самим героям доводиться стикатися з власними проблемами, такими як кокаїнова залежність або расизм.

Серія найбільш вражаюча в плані костюмів і сценографії. Саме завдяки їм будується весь клімат«The Knick» був скасований після двох сезонів у 2016 році, але знову доступний на HBO Max, серед іншого, і якщо вірити режисеру Стівену Содербергу, виробництво третьої серії триває.

Бездоганний (Nip/Tuck)

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #2
 1. Де дивитися: HBO Max
 2. Кількість сезонів: 6
 3. Кількість етапів: 100

Бездоганний, або Nip/Tuck все ще добре запам’ятовується серіал. Історія оповідає про пригоди двох пластичних хірургів: Крістіана Троя і Шона Макнамари. Чоловіки керують своєю клінікою для багатих в Майамі. Чорний гумор і драма часто переплітаються з дійсно сильними сценами.

Постановка прославилася завдяки багатому зображенню важких пластичних операцій. Крім того, обидва герої мають абсолютно різний підхід до своєї професії – для Шона найголовніше – чесність як на роботі, так і в житті, тоді як Крістіан в основному про постійний потік готівки і прагненні до досконалості в своїй професії.

Бездоганною була постановка, яка не боялася шокувати – через неї проходили мотиви педофілії, інцесту і навіть нацизму. Незважаючи на це, серіал найчастіше згадується великим представництвом сексуальних меншин, які часто знаходили своє місце в серіалі

Шпіталь Ленокс-Хілл

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #3
 1. Де дивитися: Netflix
 2. Кількість сезонів: 1
 3. Кількість етапів: 9

У цьому списку ми маємо справу в основному з вигаданими постановками. Винятком тут є Lenox Hill Hospitalкількасерійний документальний серіал, команда якого протягом року стежила за роботою чотирьох лікарів однойменної лікарні в Нью-Йорку: двох нейрохірургів, лікаря швидкої допомоги і акушерки.

Постановка була знята ще до початку пандемії в 2020 році, але прем’єра серіалу перегукувалася з самим початком боротьби з вірусом COVID-19, коли інтерес до роботи лікарів значно зріс. Весь документ намагається представити роботу в лікарні максимально точним чином.

У лікарні Ленокс Хілл ми побачимо, що робота лікарів не зосереджена на одному завданні. Це ціла низка дій, які потрібно зробити, щоб врятувати чиєсь життя. Ми також знайомимося з життям персонажів з більш особистої сторони, наприклад, коли двом лікарям доводиться стикатися з власною вагітністю. Документальний фільм Netflix, безумовно, дозволяє поглянути на роботу в лікарні та перипетії пацієнтів під іншим кутом зору

Відділення невідкладної допомоги (ER)

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #4
 1. Де дивитися: HBO Max
 2. Кількість сезонів: 15
 3. Кількість етапів: 334

Травмпункт / Відділення невідкладної допомоги / (ER) – це справжнє явище і, поряд з лікарнею на околиці, один з найпопулярніших медичних серіалів у Польщі. Постановка донині вважається культовою, а її доступність на HBO Max дозволяє старшим шанувальникам пережити пригоди улюблених героїв, а новим глядачам – побачити, про що вся ця балаканина.

Однією з найбільших переваг ER було його кіновиробництво і, напевно, цим нікого не повинно здивувати. Адже Майклу Крайтону в постановці пілота допомагав Стівен Спілберг. У поєднанні з високою якістю серіалу ми отримали дійсно захоплююче видовище, яке привернуло екран.

Хоча акторський склад змінювався з роками, глядачі все ще вірно стежили за долею нових персонажів. Це доводить, що постановка забезпечила швидкий темп дії: тут ми можемо стежити за багатьма захоплюючими подіями – від класичних драм у лікарні, до бомбардувань та авіакатастроф.

Добрий лікар / The Good Doctor

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #5
 1. Де дивитися: Нетфлікс
 2. Кількість сезонів: 5
 3. Кількість етапів: 76

Серіал «Добрий лікар» дуже швидко завоював серця глядачів. Акторський талант Фредді Хаймора зробив виразним його персонажа Шона Мерфі. Молода людина, що страждає аутизмом і синдромом саванта, працює ординатором в лікарні. Для нього міжособистісні контакти часто є більшим викликом, ніж медичні питання.

Незважаючи на сильно відзначеного головного героя, творцям вдалося зробити кожного з персонажів однаково важливим. Жоден з персонажів не здається лише фоном для інших, але є такою ж важливою частиною сюжету. Завдяки цьому ми стаємо свідком великої кількості різних ниток, за допомогою яких глядачі можуть ідентифікувати себе.

При цьому «Добрий доктор» не перебільшує з інсценізацією. Творці зберегли певний баланс, який потрібен для того, щоб повірити в те, що насправді те, що ми бачимо на екрані, могло відбутися. Зрештою, ось про що йдеться в медичних серіалах – буденності.

Сестра Джекі

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #6
 1. Де подивитися: Amazon Prime Video
 2. Кількість сезонів: 7
 3. Кількість етапів: 80

Подібно до того, як Джон Теккері залежний від кокаїну, сестра Джекі приймає таблетки, як драже Tic Tac. Проблема героїні з опіоїдами пролила світло на залежність серед медиків. Творці не виправдовують жінку, а показують, як поведе себе наркоман, щоб отримати те, що його хвилює найбільше.

Чимало часу у постановці також було присвячено міжособистісним відносинам. Головна героїня і персонажі другого плану регулярно стикаються з серцевими і професійними проблемами – особливо титульна сестра Джекі, яка часто ризикує втратити ліцензію.

При цьому серіал показав, наскільки важлива робота медсестер. Вони часто знають пацієнтів краще і, можливо, зможуть приймати кращі рішення, ніж лікарі«Сестра Джекі» — постановка, яка, напевно, не всім сподобається, але її варто перевірити.

Новий Амстердам / New Amsterdam

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #7
 1. Де дивитися: Netflix
 2. Кількість сезонів: 4
 3. Кількість етапів: 76

Новий Амстердам — один з останніх медичних серіалів, який відразу полюбився глядачам. Пригоди нового керівника відділення Макса Гудвіна, який за всяку ціну хоче змінити не тільки лікарню, а й менталітет лікарів, можуть повернути комусь віру в американську систему охорони здоров’я.

Виробництво – як і Гудвін – ставить пацієнтів на перше місце. У серіалі великий акцент робиться на взаєминах між пацієнтом і лікарем, і в цілому це не стосується тільки захворювань організму. Психологія також має своє місце в Новому Амстердамі.

У той же час серіал показує проблему перевтоми лікарів і величезний вплив роботи на приватне життя співробітників лікарні. Серіал ставить персонажів в ситуації, що відбуваються за межами медичного закладу, що наближає до них глядачів. Постановка зустріла критику, пов’язану з тим, що вона надмірно спрощує певні аспекти роботи, але все ж варто перевірити на собі, чи сподобається нам серіал.

Клініка / Scrubs

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #8
 1. Де дивитися: Дісней+
 2. Кількість сезонів: 9
 3. Кількість етапів: 182

Це мій особистий фаворит в цьому списку, про який я написала окремий текст. Клініка не є типовим медичним серіалом, оскільки він робить великий акцент на комедійному аспекті, причому смішні сцени плавно перетворюються в драматичні, не відриваючи глядача від занурення.

Наступні епізоди представлені найчастіше з точки зору доктора Джона Доріана, який починає свою роботу з резидентури в лікарні. Серіал, однак, не ставить чоловіка на перше місце, і у нас є шанс познайомитися з іншими співробітниками, які намагаються знайти своє місце в робочому середовищі.

Весь серіал Клініка доповнений дуже хорошим саундтреком. Музика була ідеально підібрана до показаних ситуацій, що додатково вибудовує атмосферу. Виробництво також часто хвалять за точність представлених медичних питань, що, безумовно, робить серіал гідним уваги.

Aнатомія Грей / Grey’s Anatomy

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #9
 1. Де дивитися: Дісней+
 2. Кількість сезонів: 19
 3. Кількість етапів: 400

Grey’s Anatomy — це, мабуть, найбільше виробництво в представленому списку. З дев’ятнадцятим сезоном в процесі показу і численними нагородами, постановка як і раніше привертає глядачів на екран. Частково цей успіх пов’язаний з тим, що шоу ніколи не було про лікарів, а більше про людей, які є.

Всі медичні аспекти пояснюються простим і доступним способом, тому глядач здатний зрозуміти, що відбувається і зайнятися проблемою, з якою в даний момент стикаються головні герої. Хоча багато хто з улюблених лікарів зникли протягом сезонів, за пригодами Мередіт Грей все ще спостерігають.

І в Grey’s Anatomy багато чого відбувалося. Як глядачі, ми стали свідками вибухів, авіакатастроф, стрілянини в лікарнях, аварій швидкої допомоги. Його було багато і якщо комусь сподобається велика кількість драм, то під час перегляду постановки він не зможе відірвати очей від екрану.

Доктор Хаус

Najlepsze seriale o lekarzach 2022, nasze top 10 - ilustracja #10
 1. Де подивитися: Amazon Prime Video
 2. Кількість сезонів: 8
 3. Кількість етапів: 177

Щоб завоювати серця глядачів, можна бути блискучим циніком, який ненавидить себе – це довів діагност Gregory House. Постановка, в якій впевнений в собі, залежний від вікодину лікар вирішує складні медичні завдання, привернула глядачів, як гігантський магніт.

Акторський склад чудовий, але саме Хаус, безсумнівно, грає на першій скрипці. І він майже завжди правий, принаймні в медичних питаннях. Його саморуйнівна поведінка, однак, негативно позначається на колегах, не кожен здатний взаємодіяти з діагностом в довгостроковій перспективі.

Серіал характеризується досить специфічним підходом до предмету. Лікарі з екіпажу будинку не цураються злому і порушення приватного життя пацієнтів. Все це для того, щоб дізнатися правду про те, що не так з даною людиною«Доктор Хаус» — це такий серіал, як його головний герой: ви або полюбите його, або зненавидите.

Source