Пейтон Рід, режисер фільму «Людина-мураха і Оса: Квантоманія», в інтерв’ю для Inverse розповів, що натхненням для створення нового фільму від MCU стали науково-фантастичні постановки ХХ століття. Він назвав їх «божевільними» і навіть перерахував, які саме мав на увазі.
Хоча сьогодні одні підходять до них з ностальгічною посмішкою на вустах, а інші сміються в небі, неможливо відібрати у цих фільмів той факт, що вони були піонерами жанру наукової фантастики.
Все, від Барбарелли до Флеша Гордона», — сказав Рід про натхнення.
Важко знайти схожість між фільмами, згаданими режисером, і його останньою роботою. Однак мова йде не про якість цих фільмів, адже їх розділяє навіть півстоліття, а про стиль і наратив, які сьогодні навряд чи дійшли б до сучасної аудиторії. На жаль, Квантоманія відгуки отримує неоднозначні. Деякі навіть кажуть, що це найгірший фільм з всесвіту Marvel.
Варто дещо сказати про самі натхнення Ріда. «Барбарелла» — науково-фантастична пригодницька комедія з Джейн Фонда в головній ролі. Фільм відкривається сценою, в якій героїня грає її, знімає костюм в невагомості.
Сама постановка також класифікується як еротична комедія, а деякі називають її «галактичним Джеймсом Бондом». У цьому прудійному творі не бракує еротичних сцен, і Пігар, один з персонажів, якого грає Джон Філіп Лоу, напівоголений практично в кожній сцені.
Флеш Гордон, з іншого боку, є ремейком однойменного фільму 1936 року. Крім химерних костюмів, існують і сцени оголеного тіла, а велика частина армії імператора Міна, виступаючи в ролі антагоніста, досить мізерно одягнена, що може викликати асоціації з якоюсь пародією на жанр або малобюджетним фільмом для дорослих.
На момент виходу ці фільми вже вважалися ретро-постановками, а оригінальний Флеш Гордон був одним з натхненників «Зоряних воєн» Джорджа Лукаса.
Чи бачите ви схожість?
Людина-мураха і Оса: Квантоманія, очевидно, не така розсудлива, як Барбарелла або Флеш Гордон, тому що фільм Marvel адресований як старшим, так і молодшим глядачам. Змінилося і те, як виглядають сучасні постановки. Режисер стверджує, що хотів створити картину «яскраву і барвисту» і «зіграти в новому куточку MCU».
Це свідчить про те, що Пейтон Рід дійсно намагався перейнятися шоу трохи кітчем і божевіллям в стилі перших науково-фантастичних постановок, але закрити його в рамках сучасних кінематографічних стандартів.
Ми дуже хотіли відправити цих героїв в божевільну подорож.
Рід спробував трохи повернутися до класики жанру. Питання, однак, полягає в тому, що думають про це глядачі. Поки що не здається, що «Людина-мураха і Оса: Квантоманія» виявиться кращим фільмом, ніж «Людина-мураха» з 2015 року або продовженням з 2018 року, яке зараз, поряд з іншими постановками Marvel, можна побачити на Disney+.