Палки для скандинавської ходьби — які вибрати? На що звернути увагу?

Палки для скандинавської ходьби
Палки для скандинавської ходьби — які вибрати? На що звернути увагу?

Любителі, які починають свою пригоду з скандинавської ходьби, повинні спочатку вибрати палки для скандинавської ходьби. Цей вид спорту не терпить компромісів в питанні екіпіровки — як перші палиці для новачків, так і ті, які вибирають просунуті люди, повинні добре підтримувати організм і дозволяти тренуватися в мінливих умовах, також на нерівній місцевості.

Трекінгові палиці, які ми знаємо з пригод в горах, істотно відрізняються від них по виробництву. Доводиться робити ставку на якісні скандинавські палиці для ходьби. Однак тут є маса питань, про які потрібно пам’ятати при покупці. Необхідно вибирати палки під зріст користувача, звертати увагу на ручки, стежити, щоб вони були виконані з легких матеріалів. Ми підготували важливі поради, щоб з’ясувати, які скандинавські палиці для ходьби вибрати.

Палки для скандинавської ходьби — на які особливості звернути увагу?

Дешеві скандинавські палиці для ходьби можна побачити в супермаркетах. Для багатьох людей вони є джерелом першого досвіду роботи з цим видом спорту однак нажаль не завжди вдало через неприємні моменти в їх якості. Ще не стовідсотково освоєна техніка і неякісне обладнання змушують деяких людей відмовлятися від тренувань.

З цієї причини варто зробити ставку на якісні скандинавські палиці для ходьби, які також можна знайти за низькою ціною. Досить добре подивитися і запам’ятати те, що ми розглядаємо. Загалом, скандинавські палиці для ходьби повинні в першу чергу бути легкими, добре підходити до зросту користувача і дозволяти правильне пересування.

В інтернеті ми часто можемо зустріти таку продукцію за акційними цінами. Що важливо, однак, так це те, що це часто жердини, призначені для трекінгу — при цьому рукоятка в трекінгових жердинах зовсім інша, довжина жердин теж різна.

Тому потрібно обирати саме вироби для скандинавської ходьби, які враховують всі моменти і призначені строго для цього виду спорту. Як виглядають скандинавські палиці для ходьби? В них гладка, струнка ручка і нарукавнички, створені ремінцями. Однак у тих, що призначені для трекінгу, ручка набуває вигляду гриба з ремінцем на зап’ясті.

Хороші нордичні палиці для ходьби не обов’язково повинні мати амортизацію. Саме в трекінгових жердинах це важливо, адже відштовхування від землі зачіпає суглоби зап’ястя і лікті. З іншого боку, в скандинавських палицях для ходьби амортизація не використовується через іншу техніку ходьби.

Палки для скандинавської ходьби

Переваги скандинавської ходьби

Скандинавська ходьба — справжнє мистецтво ходьби. Правильно проведені тренування зміцнюють м’язи різних частин тіла, включаючи тулуб, руки, плечі, ноги, і додатково позитивно впливають на хребет.

Підраховано, що саме через жердини скандинавська ходьба задіює до 90% м’язів. Також це покращує витривалість всього тіла і фізичну форму. У той же час це відмінний спосіб зменшити жирові відкладення.

На перший погляд ми можемо побачити, що таке цей вид спорту, започаткований у 20-х роках минулого століття у Фінляндії як тренування для лижників. Руки і ноги працюють в режимі чергування, як і в бігових лижах.

Ритмічні гойдалки роблять скандинавську ходьбу більше схожою на інтенсивну прогулянку, ніж на спокійну, розслаблюючу прогулянку. Однак наявність паличок дозволяє легше діяти.

Це універсальна вправа, і з нею відмінно впорається як молодь, так і люди старшого віку, які особливо полюбляють ритмічне життя, якраз їм буде вкрай до вподоби цей вид спортивного навантаження.

Практично в кожному місті є заняття, де можна навчитися техніці, щоб не перевантажувати суглоби і підтримувати правильну поставу. Дізнавшись про ключові питання, ви вже зможете проводити тренінги самостійно. І тут багато не знадобиться.

Зручне взуття та одяг, адаптований до погоди і правильно підібрані скандинавські палки для ходьби, ось цього і досить, щоб кожна прогулянка стала можливістю поліпшити стан і зміцнити організм.

Але як вибрати палиці для скандинавської ходьби?

Матеріал з якого виготовлені палиці:

Почнемо з матеріалу. З якого матеріалу купити палиці для скандинавської ходьби? На ринку ми знаходимо алюмінієві палиці та вуглецеві палиці (вуглецеве волокно).

Перший матеріал коштує дешевше, в той час як самі палиці стають міцнішими. Алюміній також є найважчим з матеріалів, що використовуються у виробництві палиць.

У свою чергу, виготовлені з вуглецю, коштують дорожче і менш довговічні, але при цьому дуже легкі, еластичні і краще гасять вібрації.

Тому виробники палиць використовують модифікації вуглецевого волокна, які покращують його міцність, але так щоб це суттєво не впливало на вагу.

Меншою популярністю користуються скандинавські палиці для ходьби зі скловолокна (він набагато гнучкіше карбонового), бамбука та інших матеріалів.

Подбайте про правильну довжину палиць

Палиці для ходьби слід підбирати під зріст користувача. На ринку ми можемо знайти як моделі фіксованої довжини так і регульовані. Це дуже важливий момент для вибору палиць.

Телескопічні стовпи зручно транспортувати і зберігати. Ними можуть користуватися люди різного зросту, або молоді люди, які ще ростуть. Вони корисні на гірських стежках.

У свою чергу, професійні палички фіксованої довжини є пропозицією скоріше для спортсменів. Вони підлаштовані під потреби конкретної людини. Для любителів регульована довжина жердин є кращим вибором. При виборі опор необхідно звертати увагу на рекомендації виробника. Регулювання може незначно змінюватися.

Довжину палиць також можливо визначить за допомогою спеціальної формули: де береться зріст людини в сантиметрах, який потрібно помножити на спеціальний коефіцієнт 0,68. Наприклад якщо у вас зріст 169 см (169 * 0,68 = 114,9) тобто вам потрібні палиці приблизно довжиною 115 см — і це буде ідеальна для вас висота палиць для скандинавської ходьби.

Також є метод не на стільки точний, але ним теж іноді користуються, отже потрібно поставити палицю на носок вашої ноги і якщо рука, що тримає палицю зігнеться під прямим кутом, то тоді вона вам підходить.

Скандинавська ходьба — правильні аксесуари

Коли ми купуємо скандинавські палиці для ходьби, ми повинні враховувати багато факторів. Тільки так ми зможемо знайти якісне обладнання, яке дозволить нам долати великі відстані, розвивати фізичну підготовку ходьбою, зміцнювати м’язи і втрачати непотрібні кілограми, не перевантажуючи суглоби.

Однозначної відповіді на те, які моделі найкращі, немає. Однак ми можемо легко знайти ті, які нам найбільше підійдуть. Що потрібно знати?

 • Наконечник у важкопрохідній місцевості впивається в поверхню — наприклад, в лісі або в горах. Однак ходіння по асфальту та іншим твердим покриттям могло таким чином зруйнувати стовпи. З цієї причини використовуються спеціальні гумові ковпачки. Варто відразу вкластися в змінні наконечники, завдяки яким ви зможете пересуватися по будь-якій місцевості і наконечник не буде пошкоджений.
 • Оздоблення ручки — пінопласт EVA або корковий матеріал збереже ваші руки сухими під час тренувань. Ручка також приємніше на дотик. Під час маршу необхідна правильно сконструйована рукавичка і ручка, що дає можливість відпустити палицю під час ходьби — це природний елемент тренувань. Ручка палички повинна бути гладкою і контурною.
 • Ручка і темляк (рукавичка) дозволяють правильно робити рухи руками, та надійно фіксують ваші кісті руки. Рукавичка повинна мати окреме місце для великого пальця, якомога ближче до ручки. Завдяки цьому паличка природним чином повернеться в руку. Темляк-рукавичка є важливою відмінністю палиць для скандинавської ходьби від інших, або темляк-капкан — це широкий ремінець, що охоплює всю кість руки. і чудово підтримує зап’ястя та дозволяє при ходьбі відпускати палицю після кожного опору.
  Дуже корисно коли рукавичка роз’ємна тоді завдяки цьому ми можемо швидко тягнутися до мобільного телефону, пити воду без необхідності знімати рукавичку та зав’язувати шнурки.

Ручка і темляк (рукавичка)

Ходьба з палицями — Скандинавська ходьба — яка користь?

Скандинавська ходьба, або ходьба з палицями, є природною, безпечною формою руху, що походить з Фінляндії, яку може використовувати будь-хто, що може практикуватися цілий рік на відкритому повітрі. Це енергійний марш, який дозволяє подбати про свою фізичну форму. Розвиває такі м’язові частини, які не використовуються під час звичайної прогулянки.

Тренуванню піддаються ноги, стегна і верхні частини тіла: руки, руки, плечовий пояс, м’язи хребта. Ця сучасна форма фізичної активності допомагає скинути непотрібні кілограми. При звичайному марші немає такої прихильності зброї, як в скандинавському ходовому марші.

Ми худнемо тільки тоді, коли організм споживає більше енергії, ніж ми її забезпечуємо. Все частіше різні компанії пропонують відпочинок для схуднення з скандинавською ходьбою.

Палки для скандинавської ходьби

Спалювання жиру при скандинавській ходьбі

Під час техніки скандинавської ходьби ми задіюємо 90% м’язів, що доводить високу ефективність ходи. Прискорюємо спалювання жиру, обмін речовин і посилюємо дію жиропереварівающих ферментів. Наш жировий прошарок перетворюється в м’язову масу. Скандинавська ходьба на 40% ефективніше звичайної прогулянки. Всі м’язові частини задіяні рівномірно, завдяки чому ми уникаємо так званої «задишки» і тому ми можемо тренуватися довше. Тоді ми спалюємо більше калорій.

Скандинавська ходьба стягує талію і живіт. Це можна помітити вже після декількох прогулянок.

Важливим моментом для людей із зайвою вагою є те, що під час маршу з палицями полегшується навантаження на хребет і нижні кінцівки. Завдяки цьому можна уникнути мікротравм, які могли б призвести до дегенеративних змін. Крім того, палички допомагають зберігати рівновагу, що дозволяє уникнути небезпечних падінь.

Регулярний марш скандинавської ходьби дозволяє підвищити кардіореспіраторну ефективність, що покращує оксигенацію організму і збільшує поглинання кисню на 20-60%. Поліпшується самопочуття і здатність мислити.

План тренувань скандинавської ходьби

Ефективні тренування скандинавської ходьби для людей :

 • не повинні викликати черезмірні задишки,
 • безперервний марш для початківців приблизно — 20 хв
 • помірні зусилля (тобто без перенавантаження, але повинні трішки відчувати деякі зусилля)
 • заняття повинні бути регулярні (3-4 рази на тиждень)
 • відностесь до ходьби як до цікавого хобі, а не як до чогось, що вам потрібно робити через внутрішні зусилля та.
 • психологічний та ємоційний настрій — Тільки з посмішкою 😄🫶💪👌🏻

Вважається, що скандинавська ходьба — відмінна форма, що підтримує схуднення. Це ідеальна форма діяльності. Людина із зайвою вагою не піде на пробіжку, тому що його суглоби відразу ж спровокують біль та ускладнення. У свою чергу, ходити в басейн дуже соромно для таких людей. Скандинавська ходьба дає відчуття приналежності до групи людей що займаються собою та ведуть спортивне життя, що в свою чергу підтримує здоров’я та здорову конкуренцію, яка мотивує діяти.

Регулярність — це ключ. Тільки тоді можна розраховувати на результати.

Регулярність - це ключ. Тільки тоді можна розраховувати на результати.