Пасивний дохід — чи можна заробляти, не працюючи? Ідеї для інвестицій і пасивного прибутку.

пасивний дохід
Пасивний дохід.

Що таке пасивний дохід?

Пасивний дохід — це той, який ви отримуєте, не виконуючи постійно роботу або не керуючи бізнесом. Можна сказати, що це метод заробітку без роботи і без щоденного заняття власною компанією. Все, що вам потрібно зробити, це виконати певну дію, зазвичай один раз, і тоді ви зможете отримувати з цього прибуток протягом тривалого часу.

Однак перш ніж почати користуватися додатковими грошима на своєму рахунку, потрібно витратити час і сили на накопичення капіталу і розумне його інвестування. Пасивний дохід можна описати як необслуговуваний (майже) потік грошей, за допомогою якого можна отримувати прибуток.

Наявність пасивного доходу не означає, що ви абсолютно нічого не робите. Навпаки – перш ніж ваші кошти почнуть окупатися, може пройти чимало часу. Спочатку не варто думати про пасивний дохід як про основне джерело доходу для вас і вашої родини. Вам потрібно взяти на себе зобов’язання щодо того, як генерувати розумний пасивний дохід – знайти спосіб примножити капітал і буквально «спостерігати» за інвестиціями, які ви отримаєте.

Існують різні джерела пасивного доходу – одні вимагають більше, інші менше роботи. Вони відрізняються рівнем ризику, іншими словами, деякі з них безпечніше і часто простіше в отриманні.

Багато хто задається питанням, скільки можна заробити на пасивному доході, але дати однозначну відповідь на це питання неможливо. Стабільне і стійке джерело доходу, з якого ви будете отримувати пасивний прибуток на високому рівні, вимагає від вас відданості і на початку часто значних фінансових витрат.

Дізнайтеся, які інвестиції ви можете зробити для досягнення пасивного доходу. Скільки ви будете заробляти, залежить від багатьох факторів. Це може бути кілька десятків або кілька сотень доларів на місяць, але і набагато більше.

Ідеї для пасивного доходу. З чого почати будувати свій пасивний дохід?

Ви повинні знати, як створити пасивний дохід, і він виходить від ваших інвестицій і не тільки фінансових та наполегливості. Іноді таланту – музичного, живописного, письменницького або художнього – достатньо, щоб створити бізнес, який окупиться в майбутньому. Іншим разом іпотека, взята в банку, дозволить реалізувати ідею пасивного доходу на ринку житлової нерухомості. Прикладів можна множити, адже ринок нерухомості — не єдиний спосіб отримання пасивного доходу.

Пасивний дохід в інтернеті

Широкий спектр можливостей для отримання пасивного доходу створює інтернет. В даний час без великих витрат власних коштів можна створити джерело пасивного доходу, меншого або більшого, який, однак, залежить від вашої цілеспрямованості, витраченого часу, а також знань або таланту. Серед можливих способів пасивного заробітку в інтернеті варто згадати:

  • Тематичні блоги
  • Партнерський маркетинг
  • Електронні та аудіокниги
  • Рекламні пости
  • Створення додатків для телефону
  • Онлайн-курси
  • Власний канал на YouTube
  • Запис подкастів
  • Фотографії
  • Розкрутити свій Веб-сайт
  • Створеня шаблонів та плагінів для WordPress
  • Надання онлайн-послуг за вашим фахом чи хобі
  • Та багато інших направлень, ключ до успіху це те що ваша ідея повинна бути корисна для користувачів.

Партнерський маркетинг

Партнерський маркетинг, є способом пасивного доходу, досягнутого за рахунок участі в різних типах партнерських програм. Ви можете рекомендувати продукти інших людей, наприклад, на своєму веб-сайті, блозі чи навіть у соціальних мережах, і заробляти комісійні з продажів.

Блог – спосіб пасивного заробітку в інтернеті

Блогосфера сильно розвинена в Інтернеті, сьогодні складно розглядати блог тільки як онлайн-путівник. Це щось набагато важливіше і більше. Насправді, ви можете заробляти досить багато грошей пасивно на блогах.

Ведення блогу вимагає прихильності — вам потрібно регулярно публікувати нові записи та цікаві матеріали для генерації трафіку. Чим більше користувачів читають ваш блог і систематично заходять в нього, тим привабливіше він стає для рекламодавців.

Ви можете заробляти пасивно за допомогою спонсорських публікацій, продуктів, пропозицій книг або партнерських посилань. Отримання пасивного доходу від реклами або спонсорів займає багато часу після того, як ви додали матеріал у свій блог.

Електронні аудіокниги

Електронні версії книг і аудіотранскрипції відомих текстів — це спосіб пасивного заробітку. Ви також можете самостійно написати електронну книгу на цікаву тему, що дозволить вам видати її без необхідності вкладати великі фінансові витрати на традиційне видання. Ви виконуєте цю роботу один раз, а потім можете пропонувати свої електронні книги по безлічі різних каналів, продавати їх і просувати, пожинаючи з цього прибуток.

Рекламні повідомлення

Рекламні пости можуть бути створені для розміщення на дискусійних форумах або в соціальних мережах. Ви можете вирішити створити фан-сторінки на будь-яку тему, але так, щоб вони знайшли групу одержувачів. Секрет тут полягає в унікальному, привабливому контенті, який ви публікуєте. Чим більше група фоловерів фан-сторінки, тим швидше ви почнете заробляти на співпраці з багатьма відомими брендами.

Створення додатків для телефону

Все швидше зростає ринок мобільних додатків, яких вже сотні, як для телефонів з операційними системами Android, так і iOS. Великою популярністю користуються додатки у вигляді комунікаторів, калькуляторів, дієти та здоровя, та ще багато інших тематик особливо інформаційних. Їх творці можуть продавати їх або пропонувати користувачам навіть безкоштовно, заробляючи гроші на рекламі, яка розміщена всередині них. Те ж саме стосується мобільних ігор, які є ще одним способом отримання пасивного прибутку.

Онлайн-курси

Хороша, цікава і бажана користувачами Інтернету тематика курсу і його створення — це початок відмінного способу отримання пасивного прибутку. Якщо ви володієте потрібними компетенціями і навичками, створіть хороший тренінг.

Це солідна інвестиція часу, грошей і роботи, але якщо онлайн-курс підготовлений ідеально, це буде для вас способом отримувати пасивний дохід протягом більш тривалого періоду часу – поки інформація, надана під час такого курсу, не застаріє.

Тому тематика тренінгу повинна бути універсальною, щоб вона могла охопити широку аудиторію, хоча хорошим підходом може бути створення нішевого, спеціалізованого курсу, але для людей, яких вам насправді не доведеться вмовляти скористатися ним і оплатити.

Власний канал на YouTube

Ті, хто використовує YouTube для заробітку грошей, прекрасно знають, що це неоціненна допомога в отриманні пасивного доходу. Основою є хороший матеріал – відео, яке ви публікуєте на своєму аккаунті YouTube.

Як показала практика популярних каналів, наприклад Ekipa, на цьому можна багато заробляти, в основному на рекламі, за яку отримуєте комісію – користувач дивиться їх, щоб не платити за користування самим сайтом.

Найкращі ютубери, адже саме так називають людей, які активно створюють контент на веб-сайті, заробляють десятки тисяч злотих на місяць на своєму бізнесі.

Запис подкастів

Ви слухаєте подкасти, наприклад, в Інтернеті чи на радіо? Цей носій є новим, а значить – привабливим в першу чергу для молодого покоління користувачів. Записуйте подкасти та охоплюйте людей, які слухають подкасти. Ви можете монетизувати рекомендацію продуктів інших людей або компаній за допомогою спонсорованих подкастів.

Фотографії

У вас є фото або кіноталант? Зробіть чудові стокові фотографії або відео подібного характеру та завантажте їх до стокового сервісу. Кожен раз, коли портал або людина завантажує ваш матеріал, ви будете отримувати відсоток від продажу. Багато людей і навіть рекламні агентства використовують стокові фотографії – вони дешеві і легкодоступні. Ви, як їх творець, можете пасивно заробляти на них.

Розкрутити свій Веб-сайт

Як і у випадку з іншим контентом в Інтернеті, ваш власний веб-сайт повинен бути просто цікавий певній групі відвідувачів. Залучення їх в своє «життя» генерує трафік, що, природно, приваблює рекламодавців. Так ви будете заробляти всередині такого сайту на відвідувачах, які натискають на задані оголошення або рекламні посилання.

Створеня шаблонів та плагінів для WordPress

Пасивним прибутком може бути створення плагінів або шаблонів на WordPress. Досить один раз зробити щось, наприклад, шаблон, запропонувати його на цій платформі, а потім продати багато разів. Те ж саме стосується плагінів, які купують багато веб-сайтів і людей, і ви отримуєте комісію з продажів від WordPress. Весь процес придбання та пропозиції вашого продукту на ринку автоматизований.

Надання онлайн-послуг

Якщо ви працюєте фрілансером або підприємцем, то можете пропонувати свої послуги онлайн, хоча про пасивний дохід тут говорити складно, адже ви працюєте на свою зарплату. У деяких випадках, однак, можна продати, наприклад, посібники або готові рішення на будь-яку тему.

Ідеї для інвестицій і пасивного прибутку
Ідеї для інвестицій і пасивного прибутку

Пасивний дохід від здачі нерухомості в оренду

Однією з найбільш часто вказаних ідей для пасивного доходу є нерухомість – житлова і комерційна. Будучи власником квартири, ви можете здавати її в оренду і отримувати щомісячний прибуток. Завдяки цьому один раз витрачені гроші окупляться надовго. Як почати інвестувати в нерухомість?

Якщо ви хочете взагалі почати замислюватися про отримання пасивного доходу з ринку нерухомості, вам слід спочатку накопичити гроші, що дозволяють зробити таку інвестицію. Для отримання стабільного доходу від вкладеного в приміщення капіталу необхідна велика сума економії.

Можливо, ви самі їх накопичите в силу своєї професійної роботи. В іншому випадку можна зробити відносно безпечну інвестицію в нерухомість за допомогою банківського кредиту. Тоді швидка оренда квартири або офісу призведе до того, що основна сума боргу і процентні внески по кредиту будуть погашені з орендної плати, сплаченої орендарем.

Якщо ви вирішили зробити таку інвестицію за допомогою іпотеки, необхідно мати хоча б такий капітал, який буде відповідати власному вкладу, необхідному банку.

Звичайно, покупка нерухомості в оренду як спосіб пасивного доходу за участю кредиту принесе менше прибутку, ніж покупка з власних коштів. Завдяки тому, що ви купуєте житлове або комерційне приміщення, ви станете рантьє і зможете отримувати прибуток від здачі в оренду нерухомості.

Інвестиції в житлові приміщення також можуть приймати форму фліппінга, що полягає в угоді купівлі квартир, їх ремонті та здачі в оренду з прибутком або продажу за набагато вищою ціною, ніж початкова ціна угоди. Володіння декількома об’єктами нерухомості дозволяє отримувати істотний пасивний дохід.

Іншим способом отримання пасивного доходу, але вимагає певних зобов’язань з вашого боку, є короткострокова оренда квартир, наприклад, для туристів, що стало можливим завдяки сервісу AirBnB. Ви повинні усвідомлювати, що тут ви вже будете зобов’язані «спостерігати» за бізнесом.

пасивний заробіток
Пасивний заробіток — інвестиції в фінансові інструменти

Пасивне інвестування у фінансові інструменти

Ринки фінансових інструментів є ще одним полем для здійснення пасивних інвестицій і отримання від них довгострокового прибутку. Ви можете отримувати регулярний дохід від капіталу, інвестуючи в обрані активи, такі як акції, облігації тощо.

Банківські депозити та облігації є одним з більш безпечних способів примноження капіталу. Однак необхідно пам’ятати, що в обмін на безпеку вони пропонують менший прибуток.

Безпечний пасивний заробіток також можуть забезпечити інвестиції в облігації, тобто боргові фінансові цінні папери, але тільки якщо мова йде про казначейські облігації, випущені Державним казначейством. Є й інші, де є емітенти, в одиниці місцевого самоврядування (муніципальні облігації), а також приватні підприємства (корпоративні облігації). Тому іноді і в цьому випадку можна говорити про інвестиційний ризик.

Однак ризик інвестування в акції або облігації різниться. Якщо ви граєте на біржі, ви можете отримати більше, але також можете втратити частину, або всі свої фінансові ресурси за один раз. Перш ніж інвестувати в фондовий ринок, варто гарненько подумати про це. Можливо, кращою ідеєю буде довгострокове інвестування на фондовому ринку, яке відрізняється від короткострокових спекуляцій.

Замислюючись про фондовий ринок, потрібно знати:

Такий спосіб інвестування може бути пов’язаний з акціями дивідендних компаній. У їхньому випадку ви заробляєте фактично вдвічі – з одного боку, ви отримуєте вигоду від підвищення їх ціни і можливості продажу таких цінних паперів, а з іншого боку, дивідендні компанії мають на увазі, що вони виплачують дивіденди своїм акціонерам, іншими словами, вони ділять отриманий прибуток.

Для того щоб знизити ризик інвестування на фінансовому ринку, варто диверсифікувати свій портфель, а значить, не варто класти «всі яйця в одну корзину», тобто вкладати гроші в один вид акцій або в акції однієї компанії. Добре збалансувати ризик, що виникає при інвестуванні в акції, вкладенні коштів в казначейські облігації або використанні інших видів інвестицій.

Пасивний дохід від криптовалют
Пасивний дохід від криптовалют

Пасивний дохід від криптовалют

Зовсім відмінним від згаданих досі ринків, де можна знайти спосіб отримання пасивного прибутку, є ринок криптовалют. Це цифрові валюти, тобто віртуальні засоби, які не мають своєї матеріальної форми. Більшість з них засновані на технології блокчейн і децентралізовані, забезпечуючи анонімність тим, хто їх використовує.

Вони ще не є загальновизнаним законним платіжним засобом, але дозволяють здійснювати платіжні операції практично миттєво без посередників. Найвідомішою криптовалютою в світі є біткоіни на прізвисько «цифрове золото». Однак криптовалюти — це не тільки біткойн, але і ряд інших віртуальних валют, таких як ethereum, litecoin або ripple.

Перш ніж почати інвестувати в криптовалюти, варто спочатку добре їх розпізнати. Все не так просто, і в той же час ці інвестиції обтяжені високим рівнем ризику. Тому пасивний дохід від криптовалюти підходить далеко не всім. По-перше, потрібно зрозуміти, як вони працюють, для чого потрібні і які ризики пов’язані з інвестуванням в них.

Чи можливий пасивний дохід без вкладень?

Пасивний заробіток у багатьох випадках вимагає виконання певної роботи або здійснення конкретних інвестицій, як у випадку з покупкою нерухомості в оренду, інвестуванням в акції, облігації та інші інструменти фінансового ринку.

Однак чи завжди ви повинні спочатку зробити фінансову інвестицію, витратити час або проявити талант і навички, щоб мати пасивний дохід? Як заробляти, не працюючи, і в такому випадку чи можливий взагалі пасивний дохід? Заробіток без роботи можливий, але це нечисленні випадки.

Прикладом може служити придбання роялті за літературні назви, музику, пісні та інші види творів, які циклічно використовуються багатьма суб’єктами. Можна сказати, що спочатку комусь довелося присвятити свій час і сили їх створенню. Однак ці роялті можуть бути надані не тільки авторам, а й їх спадкоємцям.

Однак у більшості випадків джерела пасивного доходу спочатку вимагають, щоб ви зробили деякі інвестиції, хоча і не обов’язково фінансові, щоб мати можливість насолоджуватися надходженнями пізніше без особливої активності з вашого боку.

Пасивний дохід – підсумок

Ви вже знаєте, хоча б в теорії, як заробляти без роботи і будувати свій шлях до пасивного доходу, а також що це взагалі таке. Варто, однак, підкреслити, що ви повинні, принаймні на початку, ставитися до пасивного доходу як до свого роду плану на випадок непередбачених ситуацій. Якщо ви втратите роботу або ваш бізнес перестане функціонувати так само добре, як раніше, у вас завжди є план «Б» у вигляді пасивного доходу.

З чого почати його будівництво? Можливо, від класичних, недорогих інвестицій, таких як банківський депозит або відкладання грошей в рамках пенсійних планів, які забезпечують певну норму прибутку.

Однак при наявності будь-якого таланту, навичок або знань можна зробити пасивне інвестування без виділених на таку мету додаткових фінансових ресурсів. Гроші, в свою чергу, відкривають багато можливостей для пасивного прибутку в майбутньому, наприклад, від інвестицій в нерухомість, інструменти фінансового ринку або криптовалюти.